Pomaluj paznokcie i nie daj się zgwałcić

Doskonale wiadomo, że aby uniknąć przykrych sytuacji na imprezie w klubie nie należy pozostawiać swojego drinka bez opieki, zachować umiar w spożyciu alkoholu i nie wychodzić z nieznajomymi. To jednak tylko teoria.

pills isolated on white background

pills isolated on white background (http://www.shutterstock.com/)

Czwórka amerykańskich studentów wytoczyła wojnę pigułkom gwałtu. Opracowali prosty sposób wykrywania GHB, flunitrazepamu, ketaminy i wodzianu chloralu, czyli substancji czynnych w tego typu środkach.

Dyskretny i łatwy sposób przeprowadzenia takiego testu właściwie gwarantuje sukces młodych naukowców.

Co to takiego? Lakier do paznokci zmieniający kolor po zanurzeniu w płynie zawierającym niebezpieczny składnik.

Projekt "Undercover Colors" jest dopiero prototypem, ale już zgromadził rzeszę entuzjastów. Nieznany jest termin wprowadzenia takiego lakieru na rynek.

Kupilibyście?

Źródło: YT, wiki

Zobacz również: Gadżetomania TV: Historia komputerowej myszki

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Nauka:

Tragedie w przestworzach - ataki na samoloty cywilne. Znacznie więcej niż podają media! Jak parzy meduza? Ten film wyjaśnia, dlaczego spotkanie z parzydełkami tak bardzo boli Wynalazki Leonarda da Vinci. Nad czym pracował renesansowy geniusz? Gigantyczne bombardy, moździerze i armaty. 9 największych dział, jakie kiedykolwiek zbudowano 23 pechowców, których zabiły ich własne wynalazki Najbardziej niedoceniane czołgi II wojny światowej Technologiczne mity. Bracia Wright wcale nie byli pierwszymi lotnikami. Kto ich ubiegł? 10 okrętów, które wygrały wojnę na morzu. Najciekawsze lotniskowce II wojny światowej Największe bombowce strategiczne II wojny światowej 10 najważniejszych odkryć i wydarzeń naukowych lat 90. GMO, klonowanie i terapia HIV Cubli – fascynująca kostka, która porusza się, skacze i balansuje na krawędzi Zaczęło się w Polsce: ornitopter Boratiniego – maszyna latająca z XVII wieku Na żywo! Polski satelita BRITE-PL Heweliusz w drodze na orbitę Technologiczne mity. „Lucy” kłamie, czyli nie wykorzystujemy tylko 10 proc. mózgu! Na pohybel rozumowi czyli księżycowe teorie spiskowe. Program Apollo to wielkie oszustwo? Wyposażenie żołnierzy od 1066 do 2014 roku. Z jakim sprzętem wyruszano do walki? Niezwykły eksperyment. Kot zawsze spada na cztery łapy, ale co zrobi w stanie nieważkości? GoPro i medycyna, czyli wymiana kolana z bardzo bliska. Nie dla wrażliwych! Sztuczna inteligencja groźniejsza od bomby atomowej! – ostrzega Elon Musk. Dlaczego? Jak odróżnić poważnych naukowców od celebrytów nauki? Pomoże Kardashian Index! Ile waży miliard samochodów? Świetna animacja objaśnia skalę współczesnej motoryzacji Paczka czipsów jako narzędzie inwigilacji. Wystarczy sfilmować mikrodrgania Fascynująca animacja pokazuje, jak przez wieki przemieszczali się ludzie Projekt Perlan – szybowiec poleci wyżej od samolotów. Osiągnie pułap 30 tys. metrów!